Tlmenie

V tomto článku sa dozviete 4 hlavné dôvody prečo vytlmiť a odhlučniť svoje auto.

 

1) Hluk a zdravie

Zníženie hluku v aute ovplyvňuje vás a vašu pohodu nesmiernym spôsobom, stačí sa pozrieť na nasledujúce vedecky dokázané fakty:

Správa Svetovej zdravotníckej organizácie z roku 2011 s názvom "Burden of disease of environmental noise in Europe" načrtla niekoľko zdravotných problémov, ktoré vznikajú u občanov vystavených hluku z dopravy:

Srdcovo-cievne ochorenie;

tinnitus;

Strata sluchu;

Porucha spánku;

Kognitívne poruchy u detí;

Dlhodobá nervozita.

V ďalšom dokumente "Transport, environment and health" Svetovej zdravotníckej organizácie uviedli:

"Dôkazy poukazujú na nepriaznivé účinky (dopravného) hluku na komunikáciu, výkon v škole alebo v práci, spánok a temperament, ako aj kardiovaskulárne účinky a poruchy sluchu."

 

Môžem pokračovať vo výbere obrovského množstva informácií na mnohých stránkach, ale chvíľu o tom porozmýšľajte – každý deň trávite niekolko hodín v aute či už v dobravných kolónach alebo jazdou po meste. Takto sa vystavujete hluku ako napríklad vaše auto (zvuk motora, rezonancie plechov alebo zvuky podvozku), ostatné autá a okolie, toto všetko zvyšuje nervozitu a podráždenosť. Nevystavujete tomu len sám seba ale aj ostatných pasažierov a vaše deti.

 ro

2) Zvuk

Tradične, ak chcete počuť hudbu v aute, najmä pri vyšších rýchlostiach, musíte znova nastaviť hlasitosť. Bez ohľadu na to, ako vysoko nastavíte hlasitosť, niektoré zvuky budú prekonané hlukom auta. Spomínate si na všetky tie časy, kedy ste museli zdvihnúť hlas, aby ste sa porozprávali s niekým, kto sedel vedľa vás? Zníženie hladiny hluku eliminuje potrebu zvyšovania hlasitosti hlasu alebo hudby ktorú chcete počuť.

 6 1024x576

3) Teplo

Mnoho materiálov, predovšetkým tých, ktoré sme si vybrali vo dverách a strechách, poskytujú veľmi solídny tepelný blok, čo znamená, že interiér vášho auta sa počas horúceho leta nezohreje. Umožňuje tiež klimatizáciu dosiahnuť požadovanú teplotu za menej úsilia, čo znamená menej energie

banner 1024x533

4) Bezpečnosť

Všetky vibračné materiály a najmä dynamické vibračné materiály zvyšujú pevnosť rámu vozidla, čo mu umožňuje odolávať silnejším nárazom a taktiež zabraňuje korózii kovových častí. Navyše, menej hluku znižuje únavu vodiča počas dlhých ciest tým pádom je menej náchylný na fatálne chyby a viac sústredený na cestu a okolie.

 car safety

Nakoniec by som chcel podotknúť že ani drahšie vozidlá nie sú dostatočne odhlučnené a keď trávite veľa času v aute mali by ste zvážiť odhlučnenie a vytlmenie auta.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Ponúkame Vám

 • Predaj a montáž:
 • -Autorádií, Multimedií
 • -Reproduktorov
 • -Zosilňovačov
 • -Subwooferov
 • -Parkovacích senzorov
 • -BT sád
 • -USB Interface
 • -Tlmenie
 • -Vyhrievanie sedadiel
 • -Servis OEM zostáv

 

Služby klientom:

- Kávička, čaj

Kontaktujte nás:

0903 373 526

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

 

Cookies

Kontakt

Námestie padlých hrdinov 7
900 28
Ivanka pri Dunaji

Pondelok - Piatok: 8:00 - 17:00

Obednajšia prestávka: 11:30 - 12:30

GPS súradnice:
S 48.190245
V 17.258501

Tel. č.: 0903 373 526
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Partnerské stránky

tuning folie logo
peugeot club